Spływ na Byle Czym Rzeką Pilicą w Warce – 9 sierpnia 2015

Historyczny, niezapomniany, ekscytujący, szalony! Taki właśnie był pierwszy „Spływ na Byle Czym Rzeką Pilicą” w Warce! Pamiętnej niedzieli, 9 sierpnia nad brzegiem Pilicy tuż przy „Przystani na Winiarach” do walki o historyczne zwycięstwo stanęło 9 nieustraszonych drużyn:
Mikołajkowy Zawrót Głowy
Kicie z Bagien
Wunsze
Szydło Tratwa
Niezatapialny Duet
Harcerze Warka
Yellow Submarine (Tropical Girl)
Ave Cesar
Sołtys z Bończy płynie NaGO
W bojowych nastrojach, nastawieni na świetną zabawę, zaopatrzeni w pływające wehikuły własnej konstrukcji uczestnicy tłumnie stawili się nad brzegiem rzeki, by na oczach widzów przekonać się o ich niezawodności. Tym samym kilka minut po 17- stej Pilica stała się istną rewią fantazji okolicznych mieszkańców. W środku lata można było tam podziwiać sanie Św. Mikołaja, oczywiście z Mikołajami na pokładzie, tandem prowadzony przez Kicie, pływający pojazd samochodopodobny, mega tratwę z całą rodziną na pokładzie, niezatapialny rower wodny, tratwę ze śpiewającymi harcerzami, tropikalne dziewczęta na tratwie z baldachimem, rydwan Cesara oczywiście z zaprzęgniętym doń rumakiem oraz panią sołtys Bończy płynącą NaGO.
Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia (ale nie takie skorupki się przegryzało) i po długich obradach jej członkowie przyznali następujące nagrody:
Miejsce ex equo – Szydło Tratwa oraz Harcerze Warka
Dodatkowo przyznane zostały również nagrody za zajęcie 2. i 3. miejsca ufundowane przez p. Krzysztofa Bąka i firmę Mazowieckie Centrum Maszyn Sadowniczych Sp. z o.o. w Warce:
Miejsce – Yellow Submarine (Tropical Girl)
Miejsce – Sołtys z Bończy Płynie NaGO
Nagrodę Publiczności zdobyła drużyna Ave Cesar
Organizatorzy konkursu – Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” i Centrum Sportu i Rekreacji składają serdeczne podziękowania za pomoc Partnerom – SPZOZ w Warce, OSP w Warce, Ratownikom z Krytej Pływalni „Olimpic”, wszystkim drużynom za profesjonalne przygotowanie „byle czego” oraz wszystkim, którzy zechcieli podziwiać uczestniczące w rywalizacji i zabawie załogi.