Powiatowy Czwórbój Lekkoatletyczny w Warce – 14 maja 2018

14 maja do Warki przybyli zwycięzcy z poszczególnych gmin powiatu Grójeckiego. W zawodach wzięły udział dwie wareckie podstawówki, a także reprezentacja z Grójca, Goszczyna i Mogielnicy. Zawodnicy tak jak w etapie gminny rywalizowali w czterech konkurencjach: biegu na 60m., skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu długodystansowym dla dziewcząt na 600 m, dla chłopców na 1000m. Celem zawodów było wyłonienie zespołu dziewcząt i chłopców, który będzie reprezentował nasz powiat w półfinałach wojewódzkich odbywających się w Radomiu.

Rywalizacja o podium była zacięta. Dało się to zauważyć w szczególności podczas biegów krótkich. Biegi na 60 m były niezwykle wyrównane, a o podium decydowały zaledwie setne sekundy. Wśród zawodników najlepszymi sprinterami okazali się reprezentanci Goszczyna: Wyleżyska Natalia z czasem 8,86 i Wiewiór Michał (8,65 s).

Kolejna konkurencją był rzut piłeczką palantowa. Tu zawodnicy musieli zmierzyć się nie tylko z przeciwnikami ale także z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Silny wiatr, który hamował i skutecznie zmieniał lot piłki był wyzwaniem podczas oddawanych rzutów. Zawodnicy mieli 3 próby rzutu wiec trzeba było dobrze się wstrzelić by oddać zadawalający rzut. Rekord nie padł ale najlepiej z panującymi warunkami poradziła sobie wśród dziewcząt Radecka Dominika z Goszczyna (32,5 m). Wśród chłopców aż 4 zawodników uzyskało odległość 43 m, Dopiero analiza za poszczególne próby wykazała że ze Maksymilian Wargocki z PSP 2 Warka zdobył najwięcej wysokich wyników i to on zajął pierwsze miejsce na podium. Więcej informacji na: http://www.cesir.warka.pl/pad/art,476,powiatowy-czworboj-lekkoatletyczny-warka-2018