Mecz seniorów KS Warka – Proch Pionki – 29 marca 2014

Mecz seniorów KS Warka vs Proch Pionki – 29 marca 2014. Wystartowała runda wiosenna Tymex Liga okręgowa 2013/2014, grupa: Radom. W weekend (tj. 29 marca) po zimowej przerwie w Warce odbył się mecz 18 kolejki. Spotkanie zostało rozegrane pomiędzy KS Warka, a Proch Pionki. Już przed meczem na stadionie atmosfera zrobiła się gorąca. Grupa kibiców z Pionek, mimo zakazu wejścia na stadion, nie posłuchała służb porządkowych i weszła na stadion po lekkiej przepychance.

Pierwsze minuty meczu wskazywały już, że spotkanie będzie mało ciekawym widowiskiem i zapowiadały bezbramkowy remis. Jednak od 35 minuty zaczęła się bardzo widowiskowa gra. Po pierwszej bramce Mateusza Kołodziejskiego Proch Pionki w 35 minucie wyszedł na prowadzenie. Przy bramce asystował Krzysztof Blank, który odebrał piłkę kapitanowi wareckiej drużyny Grzegorzowi Gromadzkiemu. Na odpowiedź Warki nie trzeba było długo czekać. Już w 37 minucie meczu po szybkiej wymianie podań i błędzie obrońców, Damian Chmielewski oddał celny strzał na bramkę. W końcu gra zaczęła się rozkręcać. Do przerwy padły jeszcze dwie bramki, które pogrążyły Gości na dobre. W 45 minucie Grzegorz Gromadzki, strzelając z 20 metrów, dał prowadzenie Warce. Przed przerwą sędzia podyktował jeszcze rzut karny dla gospodarzy. Strzał Bartłomieja Jałochy obronił bramkarz z Pionek, Damian Staniszewski, który wybił piłkę na rzut rożny. Sebastian Ząbkowski w precyzyjny sposób dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie Arnold Kołakowski, dostawiając głowę, strzelił ostatnią bramkę w tym spotkaniu. Od 64 minuty warecka drużyna musiała sobie radzić bez Tomasza Grzywny (środkowy obrońca), który doznał kontuzji. Zastąpił go Paweł Lepa. Po przerwie było wiele kontrowersyjnych sytuacji do podyktowania rzutów karnych, lecz sędzia powstrzymywał się od tej decyzji. Warka utrzymała wynik do końca meczu i spotkanie zakończyło się 3:1.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane na wyjeździe z Iłżanką Kazanów. Trzymamy kciuki za naszych chłopaków!
KS Warka: Pieniążek — Baduła, M. Rokita, Grzywna (64′ Lepa), Podgórski- Filipek, Gromadzki, Chmielewski, Jałocha, Ząbkowski (90′ Kowalczyk) -Kołakowski (66′ Wojtulewicz). Rezerwowi: Sładkowski, T. Rokita, Wąsik
Proch Pionki: Staniszewski — Bernacik (46′ Sałek), Sztobryn, Dąbrowski (46′ Pryciak), Jonczyński — M. Kołodziej, Cichawa, Czaplarski, Blank, Kłos (86′ Głuszek) — Dębski. Rezerwowi: Ozga, Czekaj, Skalski, Żak.

Relacja spotkania: Kacper Piwnicki