II Warecki Nocny Sztafetowy Maraton Pływacki „Olimpic” – 28 czerwca 2015

W dniu 28 czerwca odbył się II NOCNY SZTAFETOWY WARECKI MARATON PŁYWACKI organizowany przez Krytą Pływalnię „Olimpic” i CeSiR Warka.
Do imprezy zgłosiło się 6 zespołów 5 osobowych z racji ilości torów na basenie. Zawodnicy mieli w ciągu 2 godzin zegarowych wykonać jak największą liczbę basenów, z czego każdy zawodnik w kolejności wcześniej ustalonej i tylko po 100 m czyli 4 baseny w kolejce. Zespoły były mieszane od bardzo młodych po starszych oldboi. W zawodach zwycięstwo miało drugorzędne znaczenie chodziło o przełamanie swojej słabości z morderczymi setkami do przepłynięcia i super atmosferę. Najlepsi zawodnicy popłynęli 19 odcinków po 100 m. Okolicznościowe medale z maratonu dla wszystkich uczestników dawały bardzo dużo satysfakcji i rekompensowały ból w zakwaszonych mięśniach. Maraton zaczął się o godz. 21.00 i skończył 23.00. Mimo późnych godzin startów widownia basenowa była wypełniona sympatykami pływania w tak niekonwencjonalnej formie. A same zawody cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wyniki uzyskane przez poszczególne zespoły i ich składy: Ucho Warka Olimpic 9670 m w składzie: Michał Przybylski; Patryk Olejnik;Mateusz Dubiński ; Aleksander Stefaniak, Damian Kościanek.
Olimpic 8837,5 m w składzie: Daniel Witan; Filip Grzesikiewicz; Daria Trafisz; Piotr Skowron; Aleksandra Cieplak.
CeSiR Warka Jastrzębie 8332 m
w składzie: Adam Gabler; Robert Jastrzębski; Jacek Winiarczyk; Marcin Ziemecki; Bartłomiej Kuna.
Amator Warka 6387 m w składzie: Tomasz Rączka; Bartosz Budzianowski; Piotr Łuszczyk; Przemysław Demidziuk; Łukasz Chojnacki.
KS Start Pułaski Warka Biegacze 6325 m w składzie: Tomasz Grzegorek; Mariusz Napiórkowski; Banach Marcin; Jerzy Napiórkowski; Dariusz Bobrowski.
Aktywni Grójec 5370 m
w składzie: Arkadiusz Zegarski; Gerard Kozłowski; Tomasz Siedlecki; Grzegorz Jakubisiak.
Serdecznie dziękujemy Sędziom, którzy skrupulatnie liczyli ilość przepłyniętych i zaliczonych kilometrów, pracowali charytatywnie – pomimo tak późnej pory liczyli bardzo skrupulatnie przepłynięte metry. Podziękowania dla Kol. Marcina Banacha za jego pomoc w przygotowaniu regulaminu maratonu i wielkie zaangażowanie w ten projekt . Za rok spotkamy się również na III Nocnym Sztafetowym Maratonie Pływackim i biciu rekordu naszego basenu, impreza na stałe wejdzie do kalendarza imprez pływalni „Olimpic”. Wielkie Gratulacje dla Organizatorów i Zawodników!