VII Warecka Liga Pływacka Szkół Podstawowych, I edycja – 28 lutego 2018

W dniu 28.02.2018 r. w Centrum Sportu i Rekreacji, na Krytej Pływalni „Olimpic” w Warce po raz siódmy wystartowała Wareckiej Ligi Pływackiej. WLP to dwa etapy zmagań kierowane do uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. I etap zawodów odbył się 28 lutego. Przed młodymi pływakami było sporo rywalizacji i wiele sportowych emocji. Do zawodów zgłosiła się młodzież ze szkół podstawowych z Gminy Warka. Były to: PSP 1 i PSP 2 z Warki, oraz z Nowej Wsi, Konar, Ostrołęki i Dębnowoli, oraz spoza gminy z Grabowa i Magnuszewa, a także klas gimnazjalnych z wareckiego zespołu szkół i Grabowa. W sumie w zawodach wzięło udział 84 osoby.
Podczas pierwszego etapu odbyły się następujące konkurencje:
– klasy 1-2: 25m stylem: dowolnym, grzbietowym i klasycznym,
– klasy 3-4: 25 m stylem: dowolnym, grzbietowym i klasycznym,
– klasy 5-6: 50 m stylem: dowolnym, grzbietowym i klasycznym,
– klasy 7 + 2-3 gimn.: 50m stylem dowolnym, grzbietowym i klasycznym

Za zajęcie miejsc od 1 do 4 w stylu w danej konkurencji zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzca, oraz zawodnicy: drugi i trzeci, dodatkowo zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.

Po zmaganiach indywidualnych rozpoczną się starty sztafet szkolnych. To tegoroczna nowość! Sztafety 6×25 metrów stylem dowolnym startowały osobno w kategorii dziewcząt oraz chłopców. Drużyna składała się, po dwie osoby z klas 3-4, 5-6 i 7 + 2-3 gimnazjum. W tym roku wystartowały cztery sztafety.
Wyniki zawodów w poszczególnych kategoriach od 1 do 4 miejsca na stronie CESiR: www.cesir.warka.pl/pad/art,438,i-edycja-vii-wareckiej-ligi-plywackiej-2018

Kategorie:

Sport, Wszystkie

Tagi:

, , ,