Sztuka Teatru Młodzieżowego Pretekst „Śmietnik ludzkich uczuć” – 12 kwietnia 2018

W Dworku na Długiej odbyła się oficjalna premiera nowej sztuki Teatru Młodzieżowego Pretekst, zatytułowana „Śmietnik ludzkich uczuć”. Każda premiera Pretekstu działającego od kilku lat w Dworku na Długiej to długo wyczekiwany czas, bowiem zarówno młodzi aktorzy jaki i ich instruktorka i reżyserka Anna Łoboda za każdym razem podnoszą wyżej poprzeczkę teatralnej wrażliwości. Również i tym razem nie mogło być inaczej – młodzież nie dość że nie zawiodła to jeszcze zaskoczyła. Cały spektakl został przygotowany od początku do końca przez nich samych. To oni przygotowali scenariusz, to oni byli odpowiedzialni za to co wydarzy się na scenie, tym razem wyjątkowo Anna Łoboda w umiejętny i fantastyczny sposób po prostu towarzyszyła naszej młodzieży. Spektakl opowiada o trudnych rzeczach z jakimi mierzy się dzisiejsza młodzież – to niesamowicie poruszające przedstawienie jest ich wołaniem o wysłuchanie, o nie generalizowanie, o nie wkładanie ich do jednego worka z całą, rzekomo trudną w dzisiejszych czasach, młodzieżą. To spektakl
w którym każdy może znaleźć cząstkę siebie, zatrzymać się na chwilę i wziąć pod lupę swoje dotychczasowe życie. To spektakl który zmusza do refleksji, zresztą stad właśnie nazwa tego teatru, który jest tylko pretekstem do spotkania – z aktorami, ze sztuką, a przede wszystkim z samym sobą! „Śmietnik ludzkich uczuć” jest tego idealnym przykładem.
Zapraszamy już dziś na pokazy otwarte, które niebawem w „Dworku na Długiej”.
Scenariusz – członkowie Teatru Pretekst pod redakcją Andrei Czasak,
Muzyka oraz efekty dźwiękowe – Jakub Szydło,
Scenografia – Sławomir Ragan,
Reżyseria i opieka artystyczna – Anna Łoboda,
Występują (alfabetycznie): Irena Arsieniewa, Natalia Bojdzińska, Andrea Czasak, Klaudia Jaszczerska, Mateusz Norberciak, Dorota Pisarek, Wiktoria Wardziak oraz Martyna Winiarek.