Bajkowe Ferie w Warce – Dworek zaprasza – 19 stycznia 2018

Tegoroczne ferie w warckich instytucjach upływają pod znakiem bajkowych zabaw. Zarówno Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” jak i Centrum Sportu i Rekreacji, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zapewniają swoim podopiecznym wiele atrakcji. Wśród nich są gry i zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne, teatralne i wiele innych. Pierwszy dzień Bajkowych Ferii w Warce dzieci spędziły w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, gdzie wzięły udział w spektaklu pt. „Na tropie afery. Gdzie podziały się litery?” oraz w warsztatach plastycznych, podczas których stworzyły piękne zimowe krajobrazy. „Historia w bajkowych kolorach” to hasło warsztatów jakie odbyły się w Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego drugiego dnia „Bajkowych ferii w Warce”. Nie zabrakło więc kolorowanek z motywami historycznymi oraz składania koników z papieru techniką origami dla patrona instytucji – Kazimierza Pułaskiego. Prowadzący opowiedzieli dzieciom również bajkę w akompaniamencie gitary. W przerwie zajęć najmłodsi udali się na spacer do parku. Historia w bajkowych kolorach została opowiedziana dla 49 uczestników.
W środę niespełna czterdziestka dzieci spotkała się w „Dworku na Długiej”. Podczas zajęć podopieczni poznali historię Plastusia a następnie tworzyli jego podobiznę z plasteliny. Warsztaty te zostały zrealizowane dzięki wsparciu księgarni Plastusiowo. Tego dnia dzieci wzięły również udział w Bajkowej Olimpiadzie oraz stworzyły własne bajki metodą dramy. Tego dnia miłośnicy sportu mogli udać się również do Centrum Sportu i Rekreacji.
Czwartkowe zajęcia w ramach Ferii w Warce zorganizowało Centrum Sportu i Rekreacji. Dzieci tego dnia mogły pozbyć się ogromnych pokładów energii w grach i zabawach zespołowych.
Pierwszy tydzień ferii zakończył się zajęciami w ”Dworku na Długiej”. Dzieci pod okiem Zbigniewa Masternaka – laureata Nagrody Literackiej Nike – stworzyły własne komiksy pt. „Legenda o Warce”. Tego dnia odbyły się również warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy uczyli się asertywności za pomocą bajek. Zapraszamy na kolejne dni bajkowych zabaw w Warce!