Towarzyski turniej koszykówki w wareckim Centrum Sportu i Rekreacji – 15-17 września 2017

W dniach 15-17 września w Centrum Sportu i Rekreacja obył się już po raz drugi Towarzyski Turniej Koszykówki pod patronatem Burmistrza Warki. Uczestnikami rywalizacji były drużyny grające w ekstraklasie koszykówki. ROSA Radom, Start Lublin, Legia Warszawa i Trefl Sopot dostarczyli wareckim kibicom wiele sportowych emocji! W pierwszym inauguracyjnym meczu w Warce zmierzył się Start Lublin z Legią Warszawa. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Połowa meczu to wynik 44:43 dla lublinian. Po zmianie stron do ofensywy przeszli gracze legi. Po 40 min. regulaminowej gry beniaminek ekstraklasy niespodziewania pokonał doświadczony Start Lublin 90:80. W drugim meczu wieczoru ROSA Radom rywalizowała z Treflem Spot. Emocji również nie brakowało. Początek spotkania należał do Rosy Radom, która momentami prowadziła różnica 14 pkt. Jednak konsekwentna gra Trefla Sopot doprowadziła na kilka minut przed zakończeniem spotkania do remisu 83:83. Wtedy to w szeregach Rosy decydujące punkty zdobył Kavin Puter trafiając trójkę. Rywale próbowali jeszcze odpowiedzieć, ale nieskutecznie. Rosa Radom zwyciężyła z Treflem Sopot 86:83. W drugim dniu rywalizacji, koszykarskie widowisko rozpoczęli TBV Start Lublin i Trefl Sopot. Mecz lepiej rozpoczęła ekipa Lublina lecz Trefl nie próżnował. Zdołał do połowy meczu zniwelować straty do 3 oczek. W drugiej odsłonie meczu dominował już tylko jedna drużyna. Start Lublin wyszedł na 10 pkt. prowadzenie i utrzymywał ją przez dalszą część spotkania, ostatecznie wygrywając spotkanie 94:82. W kolejnym meczu zmierzyły się dwie mazowieckie drużyny: ROSA RADOM i LEGIA Warszawa. Kibice jednych jak i drugich dopisali i hala CeSiR zapełniła się po brzegi. Legia na początku spotkania podjęła wyrównana walkę z Rosą. Z dystansu trafiał Grzegorz Kukiełka i stołeczna drużyna nawet objęła kilkupunktowe prowadzenie. Szczęśliwa passa jednak nie trwała długo. Rosa odzyskała swój rytm gry, twardo broniła i wyprowadzała dynamiczne akcje. W drugiej i trzeciej kwarcie przewaga Rosy wzrosła. Na parkiecie pojawili się zmiennicy, ale Rosa wciąż bezpiecznie kontrolowała wynik. Mecz zakończył się zwycięstwem Rosy 96:78. Ostatniego dnia turnieju rozegrano decydujące spotkania. Na początek zmierzył się Trefl Spot z Legią Warszawa. Przez pierwsze minuty meczu żadna z drużyn nie mogła znaleźć drogi do kosza. Nie moc przerwała Legia która w końcu wyszła na prowadzenie. Do połowy spotkania trwała wyrównana walka. Dopiero w drugiej odsłonie meczu sopocianie z nawiązka odrobili straty i zwyciężyli spotkanie 103:82. W ostatnim meczu w walce o Puchar Burmistrza Warki wzięli udział Start Lublin i Rosa Radom. Lublin tym razem powiesił wysoko poprzeczkę i po 6 minutach gry prowadzili 13:3. Rosa po wstępnych problemach zaczęła ograbiać straty i gonic przeciwnika. Jednak w lepszej dyspozycji pozostawał Start Lublin, który lepiej bronił i cieszył się wysoka skutecznością rzutową. Ostatecznie Start Lublin zwyciężył spotkanie 99:83 i tym sposobem rzutem na taśmę wywalczył I miejsce w II Towarzyskim Turnieju Koszykówki pod patronatem Burmistrza Warki.