Sparing KS Warka”98 – Broń Radom”99 – 15 marca 2014

Sparing rocznika 98 pomiędzy zespołami KS Warka a Broń Radom w Warce zakończył się wygraną gości 0:3 – 15 marca 2014. W sobotę na stadionie miejskim został rozegrany mecz sparingowy między KS Warką ’98, a Bronią Radom ’99. O to kilka słów na temat meczu oraz atmosfery w klubie od samego kapitana wareckiej drużyny, Piotrka Kaczmarskiego: „Dzisiejszy mecz rozegraliśmy z rywalem który przewyższał nas technicznie. Broń plasuje się na trzecim miejscu w makroregionie. Jednak nie ma co się tłumaczyć klasą przeciwnika, ponieważ graliśmy u siebie i to my powinniśmy od początku spotkania nacisnąć na rywali. Warka jako pierwsza strzeliła bramkę, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Kilka minut później Adrian Mrozowski był sam na sam z bramkarzem, lecz bramkarz przyjezdnych popisał się dobrą interwencją. W kolejnych minutach nasza gra wyglądała coraz słabiej… Mecz zakończył się wynikiem korzystnym dla gości 0:3. Najbardziej bolą stracone bramki po prostych błędach, na które nie ma już miejsca w wieku juniora. Wynik mówi sam za siebie! Rywal dał nam dobrą lekcje na tydzień przed startem ligi. Kiedy spotkaliśmy się na 1 treningu w wakacje (2013) zaledwie kilku z nas myślami było przy awansie z II do I Ligi Radomskiej u16. Jak się później okazało w listopadzie po ostatnim meczu wygranym z Wieniawą 3:2 awansowaliśmy z 1 miejsca. Po meczu w szatni i w autobusie panowała wspaniała atmosfera i wszyscy powiedzieliśmy sobie że powalczymy o kolejny awans! tym razem z I ligi do Makroregionu. Jednak podczas okresu zimowego WIELU ODPUŚCIŁO !

Kilku zawodników skrzywdziło drużynę przerywając treningi bez słowa — czego efektem jest dzisiejszy mecz. Do pierwszego meczu ligowego z Gracją Tczów został nam tydzień. Liczę na to, że weźmiemy się z chłopakami w garść i w rundzie wiosennej nie bedziemy „chłopcami do bicia”. Dobre wyniki w grze należą się przede wszystkim naszemu trenerowi (Wiesław Wolski) ! Jestem pewien, że cała drużyna się ze mną zgodzi iż nie mógł nam się trafić lepszy trener i każdy z nas chciałby osiągnąć z nim jakiś sukces (większy niż ten w listopadzie). Przy okazji chciałbym zaprosić publiczność na derbowy mecz KS Warka — Mazowsze Grójec , który odbędzie się 25.05.14 (niedziela) o godzinie 15.00 (w przypadku zmiany godziny poinformujemy o tym na naszej stronie www.facebook.com/kswarka98 )” Redakcja warka24.pl również zaprasza w sobotę na stadion miejski w Warce do wspólnego kibicowania ! Chłopaki powalczą o trzy punkty z Gracją Tczów. My tam będziemy, a Ty… ?