Konkurs „Dwa oblicza Pułaskiego” testy sprawnościowe – 10 kwietnia 2017

10 kwietnia odbył się II etap konkursu historyczno -marynistycznego DWA OBLICZA PUŁASKIEGO, kierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu woj. mazowieckiego.
Konkurs organizuje Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz Dowództwo ORP „Gen. K. Pułaski”. II etap – to test sprawności fizycznej, do którego zostało zakwalifikowanych 52 osoby. Ostatecznie do zmagań sportowych przystąpiło 39 uczniów z 17 szkół z różnych stron Mazowsza.
Rywalizacja rozpoczęła się na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Mostowej w Warce. W grupie dziewcząt najszybsza była Natalia Kościanek z LO im. P. Wysockiego z Warki. Bardzo dobrze zaprezentowały się również: Amanda Sawina z I LO PUL w Wołominie oraz Katarzyna Glimasińska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach. Wśród chłopców najszybciej pobiegł lider konkursu po I etapie: Krystian Czubak z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie. Tuż za nim uplasowali się: Artur Lemański z I LO im. Gen. J. Bema w Ostrołęce, Wojciech Domański z Zespołu Szkół im. M.Curie – Skłodowskiej w Mińsku Mazowieckim oraz Jakub Łukasik z ZSP im. W. Witosa w Jasieńcu.
Po zakończeniu zmagań biegowych przeniesiono się na obiekt Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, gdzie na basenie rozegrano konkurencję pływacką. Tu, wśród dziewcząt, ponownie najlepsza okazała się Natalia Kościanek z LO im. P. Wysockiego z Warki, a wśród chłopców najlepszy czas osiągnął Jan Karpiński z I LO im. Gen. J. Bema w Ostrołęce.
Ostatecznie w II etapie konkursu triumfowała Natalia Kościanek, a tuż za nią uplasowali się: Jan Karpiński i Antoni Świerczewski z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. C. Plater- Zyberkówny w Piasecznie.
W klasyfikacji generalnej konkursu (po zsumowaniu punktów z I i II etapu) nadal na pierwszym miejscu jest Krystian Czubak z Sochaczewa i to on pojedzie na Wielki Finał konkursu do Gdyni z największą zaliczką punktową. Wraz z nim na 4-dniową wycieczkę do Trójmiasta i na „ORP Gen. K. Pułaski” wyruszą:

– Natalia Kościanek z LO im. P. Wysockiego z Warki,
– Jan Karpiński Jan Karpiński z I LO im. Gen. J. Bema w Ostrołęce,
– Katarzyna Glimasińska z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach,
– Wojciech Domański z Zespołu Szkół im. M. Curie – Skłodowskiej w Mińsku Mazowieckim
– Antoni Świerczewski z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. C. Plater Zyberkówny w Piasecznie,
– Piotr Laszczka z I LO PUL w Wołominie,
– Jakub Kosiorek z LO im. P. Skargi w Grójcu,
– Filip Polubiec z ZSP im. W. Witosa w Jasieńcu,
– Przemysław Zieliński z Zespołu Szkół Poligraficznych w Warszawie,
– Damian Kozakiewicz z I LO PUL w Wołominie,
– Amanda Sawina z I LO PUL w Wołominie
– Kacper Cicholski z Zespołu Szkół nr 2 im. A. Mickiewicza w Ciechanowie,
– Michał Madej z LO im. P. Wysockiego w Warce,
– Sebastian Morawski z Zespołu Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. w Mławie,
– Mateusz Sieradzki z ZSP im. W. Witosa w Jasieńcu,
– Julia Ślesicka z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. C. Plater Zyberkówny w Piasecznie,
– Mateusz Lockley z LO im. Piotra Wysockiego w Warce,
– Jan Domański z LO im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu ,
– Piotr Pater z ZSP im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec-Grójec” w Grójcu.

Finalistom konkursu gratulujemy! Wszystkim uczestnikom II etapu dziękujemy za sportową rywalizację. Podziękowania kierujemy również do Partnerów II etapu konkursu: Burmistrza Warki Pana Dariusza Gizki, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce na czele z dyrektorem Marianem Górskim i kierownikiem pływalni Jackiem Lisowskim, Instytutu Pamięci Narodowej, Wydawnictwa Dolnośląskiego, Teatru Kamienica w Warszawie, firmy Auto-Kurs Andrzej Majewski z Warki. Szczególne podziękowania należą się Panu Marcinowi Banachowi – sędziemu głównego zawodów, Grzegorzowi Dacka – kierownikowi wyścigów, Adamowi Gablerowi – sędziemu startowemu, Danielowi Witanowi – sędziemu celowniczemu, sędziom torowym: Agacie Kacprzak, Patrykowi Olejnikowi, Michałowi Przybylskiemu, Aleksandrze Cieplak, Aleksandrze Kacprzak, Jakubowi Smodrzakowi, sędziom nawrotowym: Wiktorowi Kacprzakowi, Krystianowi Chojnackiemu, Aleksandrze Baczyńskiej oraz sekretariatowi zawodów w osobach: Pawła Adamczyka, Martyny Osińskiej, Zuzanny Śliwy, Martyny Olejnik i Natalii Prokopczyk.