Kolarski wyścig z cyklu ŻTC Bike Race w Warce – 27 sierpnia 2017

W ostatnia niedziele sierpnia (27.08) Warka była gospodarzem 10 etapu wyścigów kolarskich z cyklu ŻTC BIKE RACE. Dwa wyścigi – SUPER PRESTIGE oraz FIT RACE zgromadziły w sumie 172 zawodników (w tym 12 pań). Wśród nich była również kilkunastoosobowa grupa z Warki.
Zawodnicy, w zależności od kategorii i cyklu wyścigu mieli do pokonania od 1 do 4 okrążeń, każde po 29 km. Trasa wyścigu przebiegała z wareckiego rynku poprzez Piaseczno, Dębnowolę, Klonową Wolę, Przylot, Mniszew, Zagroby, Rozniszew, Zakrzew by ponownie zawitać do centrum Warki.
Najszybszy zawodnik Michał Cąpała (RMF, Gliwice), w kategorii M20 przejechał 116 km ze średnią prędkością 39,77 km/h co pozwoliło mu uzyskać czas 02:55:08. Miejsce drugie, z czasem gorszym jedynie o 3 sekundy zajął Adam Skowroński (SPKiTR PELETON, Łódź) a trzecie (5 sekund za zwycięzcą) Mateusz Mikulski (V MAX MIŃSK MAZOWIECKI, Pilawa).
Warto również zaznaczyć iż najstarszy zawodnik Mieczysław Frankowski z Łodzi skończył w tym roku 87 lat a najmłodszy – Piotr Lisiewski – 15. To pokazuje, że zamiłowanie do kolarstwa nie ma granic wiekowych.
Wśród zawodników z Warki najlepszy wynik (w cyklu FIT RACE 58km) uzyskali:
Hubert Chojniak 01:28:28,
Przemysław Walczak 01:28:31,
Marcin Ziemecki 01:28:34,
Radosław Wasilewski 01:28:37
Wśród pań z Warki – Julia Matlakowska wyprzedziła Iwonę Mogielską.
Puchary i nagrody zawodnikom nagrodzonym we wszystkich kategoriach i cyklach, w tym również i w klasyfikacji zawodników z Warki, wręczyli: Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Wiceburmistrz Teresa Knyzio oraz Prezes Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów Kazimierz Kwiatkowski.
Organizator wyścigu: ŻTC BIKE RACE: Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów
Partnerzy lokalni:
Samorząd Miasta i Gminy Warka
Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
Centrum Sportu i Rekreacji
Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”
Ochotnicza Straż Pożarna w Warce
Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o.
Sklep Rowerowy ROWEROLOGIA
Nagrody w klasyfikacji zawodników z Warki ufundowali:
Samorząd Miasta i Gminy Warka
Sklep Rowerowy ROWEROLOGIA
Browar Rzemieślniczy BroWarka