Grand Prix Warki 4 Pory Roku „Piknik Biegowy I” – 19 marca 2017

Pierwszy z czterech biegów z cyklu Grand Prix Warki 2017 pt.”4 Pory Roku” już za nami. Wiosenna edycja przyciągnęła na start rekordową liczbę zawodników. Do przebiegnięcia siedmiokilometrowa trasa pośród lasów Nadleśnictwa Dobieszyn (Leśniczówka za mostem). W biegu Open wystartowało 98 zawodników, a w biegach dziecięcych blisko pięćdziesięcioro uczniów z wareckich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Zwycięzcą biegu okazał się Łukasz Więckowski z Warki, który potwierdził swoją ubiegłoroczną formę startową. Zawodnik klubu START Pułaski Warka uzyskał czas 26:07 wyprzedzając drugiego Karola Grabdę o 31 sekund (26:38). Podium uzupełnił Michał Welber z czasem 26:48. Wśród kobiet tryumfowała Anna Struska-Gałązkowska z czasem 30:58. Kolejne miejsca zajęły biegaczki z klubu KS START Pułaski Warka, Marta Mikołajczyk (33:26) oraz Anna Cieślik (34:05).

Po zakończeniu biegu Open, na starcie ustawili się uczniowie wareckich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Biegi zostały podzielone na kilka kategorii wiekowych z dopasowanym dystansem.

Wśród klas 3-4 pierwsze 3 miejsca zajęli: Julia Walczak (PSP1), Małgorzata Grzesik (PSP2), Zuzia Orzechowska (PSP1) oraz wśród chłopców Dawid Rudnicki (PSP2), Jakub Krawczyk (PSP2) i Wojciech Wroniewicz (PSP1). W tej kategorii wiekowej wystartowało 11 dziewcząt oraz 17 chłopców.

Wśród klas 5-6 pierwsze 3 miejsca zajęli: Natalia Nowak (PSP2), Gabrysia Kłodzko (PSP1), Nikola Orzechowska (PSP1) oraz wśród chłopców Krystian Dyga (PSP2), Daniel Knotek (PSP1), Maksymilian Wargocki (PSP2). W tej kategorii wiekowej wystartowało 10 dziewcząt oraz 9 chłopców.

Wśród gimnazjalistów zwycięzcami zostali: Natalia Buczek i Wojciech Szajner.

Na wszystkich startujących czekał poczęstunek oraz ognisko przy którym można było ogrzać zmarznięte dłonie.

Impreza odbyła się dzięki wsparciu partnerów zawodów

Urząd Miasta i Gminy w Warce
KIFATO MK Producent regałów sklepowych i magazynowych
Królik Maszyny Sadownicze
Office Media
Bank Spółdzielczy w Warce
Multiagencja ubezpieczeniowa Fudecka&Strawińska
Piekarnia Kazana
Hotel Złote Runo
Nadleśnictwo Dobieszyn
Gospodarstwo Sadownicze Grażyna Napiórkowska
Już dzisiaj zapraszamy na kolejny bieg z cyklu GP Warki, który odbędzie się 18 czerwca 2017. Do skompletowania kolejna część medalu. Zapraszamy również na inne imprezy organizowane przez KS START Pułaski Warka. Więcej informacji o organizowanych imprezach znajduje się na stornie www.warkabiega.pl w zakładce regulaminy oraz na fanpage’u WARKABIEGA. Serdecznie zapraszamy!