Inicjatywa Na Rzecz Pięknego Końca Świata – Bończa – „W Bończy świat się nie kończy” – 21 marca 2015

Film przygotowany do konkursu „Opowiedz” prezentujący projekt „Działaj Lokalnie” realizowany przez Grupę Nieformalną „Inicjatywa Na Rzecz Pięknego Końca Świata – Bończa” pt. „W Bończy świat się nie kończy”.

Autor pracy: Małgorzata Dąbrowska.

O projekcie: Projekt poruszył, zaktywizował mieszkańców Bończy, którzy na przekór utartego powiedzenia udowodnili, że „W Bończy świat się nie kończy” bo wspólnymi siłami stworzyli świetlicę. Co najważniejsze udało się przy tym zbudować także grupę ludzi, która czuje prawdziwą potrzebę funkcjonowania świelicy i chce w nim działać. Oprócz remontu świetlicy w projekcie znalazł się piknik, który był poprzedzony projekcją filmu. Organizatorzy projektu z kamerą odwiedzili seniorów w Bończy, zdobywając od nich informacje na temat historii tego miejsca. Zdjęcia, którymi się seniorzy chętnie dzielili, posłużyły do przygotowania wystawy plenerowej, która uświetniła otwarcie świetlicy.

Film bierze udział w konkursie internetowym na „OPOWIADACZA DZIAŁACZA 2015”. Zagłosuj na niego na stronie www.stowarzyszeniewarka.pl. Głosowanie trwa do 6 kwietnia 2015.