III Olimpiada sześciolatka „Mały Mistrz Sportu” – 10 kwietnia 2017

10 kwietnia w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbyła się już po raz trzeci Olimpiada Sześciolatków o tytuł Małego Mistrza Sportu 2017. W tegorocznej rywalizacji wystartowało 8 reprezentacji ze szkół podstawowych i przedszkoli z gminy Warka: PSP nr 1 Warka, PSP nr 2 Warka, PSP Wrociszew, ZS-P Nowa Wieś, PSP Michałów, PSP Ostrołęka, PSP Konary i Kubusiowe Przedszkole. Celem zawodów było propagowanie aktywności ruchowej wśród najmłodszych dzieci poprzez zabawę i wyłonienie najsprawniejszej drużyny 2017 roku.

III Olimpiadę Sześciolatków o Puchar Przechodni Gminy Warka uroczyście otworzył dyrektor CeSiR Marian Górski. Odbyła się defilada drużyn, ślubowanie młodych olimpijczyków, wniesienie flagi i wesoła rozgrzewkach w rytmie muzyki. Po częściach oficjalnych rozpoczęły się zawody. Dzieci rywalizowały w dziesięciu urozmaiconych konkurencjach. Na początek była prezentacja startujących drużyn. Następną konkurencją było Budowanie Mostów, Piłka Ręczna, Równowaga, Slalom Piłkarski, Koszykówka, Sprawnościowy Tor Przeszkód, Sztafeta do zamku, Szybkie hulajnogi. Każda konkurencja wymagała innych umiejętności sportowych. Trzeba było wykazać się szybkością, siłą, zwinnością, równowagą a niekiedy sprytem. Zawody najmłodszych sportowców przebiegały w atmosferze wesołej zabawy. Na parkiecie dzieci rywalizowały o cenne punkty, a na trybunach kibicie nie szczędzili sił i głośnym dopingiem wspierali swoich przedstawicieli.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji przyszedł czas na uroczystą dekorację drużyn. Na początek uhonorowano zwycięzców z poprzedniego sezonu, którzy oddali w ręce sędziów przechodni puchar Małego Mistrza Sportu. Dyrektor CeSiR wręczył im pamiątkową statuetkę. Następnie rozpoczęto wręczać nagrody za tegoroczne zawody. Dekoracji wszystkich młodych zawodników dokonywał Burmistrz Warki Dariusz Gizka. VIII miejsce zajęła PSP Konary, VII miejsce PSP Michałów, VI miejsce PSP nr 1 Warka, V miejsce Kubusiowe Przedszkole w Warce, IV miejsce PSP Ostrołęka, III miejsce ZS-P Nowa Wieś, II miejsce PSP Wrociszew, a I miejsce i tytuł MAŁEGO MISTRZA SPORTU 2017 zdobyła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Warce. Rywalizacja trwała do samego końca, bo zwycięscy wygrali zaledwie 2 pkt. nad srebrnymi medalistami z Wrociszewa. Wielkie brawa należą się wszystkim młodym zawodnikom oraz nauczycielom, którzy przygotowali reprezentacje do zawodów. Uśmiechy na twarzach dzieci były oznaka wspaniałej zabawy jaka towarzyszyła Olimpiadzie.

Każda drużyna za sportowe zaangażowanie i udział w zawodach została nagrodzona sprzętem sportowym, a każdy młody zawodnik medalami, dyplomami, i słodkościami. W ręce zwycięzców trafił ogromny puchar, który będzie gościł przez najbliższych rok w PSP nr 2 w Warce.

Dziękujemy wszystkim startującym w zawodach, Wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce za pomoc przy realizacji zawodów, Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Warce za zabezpieczenie medyczne olimpiady oraz Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Kątach za udostępnienie koszy.