Koncert Muzyki Chrześcijańskiej „Śpiewaj przy Farnej” – Stary Zespół Młodzieżowy plus – 1 marca 2015

W niedzielę 1 marca 2015 r. w kościele Św. Mikołaja Biskupa w Warce odbyło się spotkanie słowno – muzyczne w ramach cyklu koncertów „Śpiewaj przy Farnej” pt. „Patrząc na krzyż”. Wierni słuchali pieśni wielkopostnych w wykonaniu zespołu „Stary Zespół Młodzieżowy Plus”, w którym wystąpili: Irena i Jacek Domańscy, Jakub Domański, Aldona Rzeźnik, Michał Rzeźnik, Beata Ragan i Monika Wojciechowska.

Pomimo, że zespół gra amatorsko, to występ przygotowany był profesjonalnie, tak od strony muzycznej, jak również tematycznej. Pieśni przeplatane były wierszami o tematyce „krzyża”, które recytowali: Zbigniew Stępień, Marcin Rzeźnik, Gabriela Wojciechowska, Zofia Wojciechowska, Justyna Ługowska, Ewelina Domańska oraz Aleksandra Domańska. Dodatkową atrakcja wieczoru była prezentacja zdjęć krzyży autorstwa Pawła Rzeźnika idealnie dopełniająca koncert.

Publiczność  bardzo ciepło przyjęła występ, dziękowała za doznane przeżycia skłaniające do głębokich przemyśleń i refleksji. W imieniu wiernych głos zabrali: ksiądz dziekan Stanisław Dobkowski i członek rady miejskiej w Warce – Jerzy Kołodziejski, którzy podziękowali zespołowi za występ prosząc o kolejne.