Niezwykłe Oratorium Sacrum Mesjasz Fryderyka Haendla u MB Szkaplerznej – 22 kwietnia 2018

To podniosłe wydarzenie miało miejsce w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, w niedzielę 22 kwietnia o godzinie 19. Była to kontynuacja wydarzenia, które miało miejsce w grudniu ubiegłego roku. Teksty Starego i Nowego Testamentu wybrane przez Charles Jennens zaprezentowali dla zebranej publiczności: Anna Błaszczyk – sopran, Agnieszka Lipska – mezzosopran, Danuta Kojro – organy, Władysław Baksza – recytacja oraz Chór Towarzystwa Śpiewaczego Kulturalny Komorów. Nad wszystkim czuwał dyrygent Witold Błaszczyk.
Ta część Oratorium, za pomocą wybranych tekstów biblijnych opowiadała o Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu Mesjasza. Była montażem słowno-muzyczny, w którym partie chóralne wykonywane były w oryginalnym języku staroangielskim. Słuchacze podobnie jak za pierwszym razem, w grudniu, mogli zapoznać się z treścią utworów dzięki lektorowi, który recytował w języku polskim wersety biblijne, z których składa się treść utworu. Nadto partia słowna oratorium „Mesjasz” była zamieszczona w programie koncertu.
Organizatorami koncertu byli Towarzystwo Śpiewacze „Kulturalny Komorów”, Parafia Matki Bożej Szkaplerznej oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”.