Zaproszenie na koncert w Warce zwycięzców Must Be The Music – Peter and Jacob – 30 sierpnia 2015

W niedzielę 30 sierpnia w Warce podczas pikniku kończącego wakacje wystąpią zwycięzcy 5 edycji telewizyjnego show “Must Be The Music – Tylko Muzyka”Piotr Szumlas i Jakub Zaborski. Ich występ będzie zwieńczeniem 5 konkursu wokalnego “Warka Music Show” w którym wystartuje aż 27 wokalistów z Warki i okolicznych powiatów.

Peter and Jacob czyli duet Piotr Szumlas i Jakub Zaborski. Jak sami mówią „Po jakimś czasie zdalnego tworzenia muzyki zdecydowali się na udział w 5. edycji Must Be The Music – Tylko Muzyka w której zaprezentowali swoje autorskie kompozycje (Emotions, W ciszy i Miss You) i ku swojemu zdziwieniu – wygrali.

8 marca 2014 opublikowany został teledysk promujący pierwszy singiel duetu “W Spokoju”.

9 czerwca 2014 udostępniony został #ASL-Emotions, projekt specjalny przy okazji premiery piosenki“Emotions”. Prawdopodobnie jest to pierwsze na świecie oficjalne – we współpracy z muzykami – połączenie nagrania dźwiękowego, migowego i tekstowego. Dzięki temu udało się zamienić popularne „lyric video” w uniwersalny przekaz ponad barierami akustycznymi.

16 sierpnia 2014 jako jedyni polscy wykonawcy wystąpili na żywo w Kolonii na LANXESSarena dla ok 15 tys. fanów kanałów YouTube podczas VideoDays – imprezy organizowanej przez MediaKraft we współpracy z Sony, Google, T-Mobile i in.

18 lutego 2015 udostępniony został teledysk do piosenki “The Red Queen” promującej książkę Czerwona Królowa autorstwa Victorii Aveyard.

27 lutego 2015 ukazała się w sklepach debiutancka płyta duetu pt. Peter and Jacob.
„Kilkanaście głosów, jedna gitara i kilkadziesiąt innych instrumentów razem tworzą jedenaście kompozycji: dwie polskojęzyczne, dwie instrumentalne oraz siedem anglojęzycznych, których celem jest uczta z wrażliwości, delikatności i współodczuwania.”

Producentem muzycznym płyty jest Mikołaj Blajda (dyrygent i aranżer, współpracujący m. in. z Zygmuntem Koniecznym, Janem-Kantym Pawluśkiewiczem i Zbigniewem Wodeckim).