Wareckie ferie „Zimowa Akademia SuperBohaterów” – 13-24 lutego 2023

Skąd to się wzięło? Jak to działa? Dlaczego jest tak, a nie inaczej? Wszyscy rodzice znają te pytania… A dzieci wierzą, że to właśnie rodzic jest chodzącą encyklopedią! Na szczęście na wiele pytań wynikających z dziecięcej dociekliwości udało się odpowiedzieć podczas zajęć organizowanych w ramach ferii w Warce. Były to wyjątkowe spotkania podczas których dzieci dowiedziały się wiele o świecie nauki. Obecni na zajęciach nie tylko w teorii poznawali świat nauki, ale brali także udział w eksperymentach, wykonywali spektakularne doświadczenia i dowiedzieli się, że nauka to nie tylko nudne przyswajanie wiedzy.

Świat nauki i wielkich odkryć podczas zimowych ferii w Warce

Polscy naukowcy zmienili i zmieniają naszą rzeczywistość. Dlaczego tak mało ludzi w Polsce i na świecie wie o ich osiągnięciach? Aby to zmienić dzieci uczestniczące w zajęciach zorganizowanych przez wareckie instytucje mogły poznać 10 wybitnych naukowców i dowiedzieć się co im zawdzięczamy.

Inicjatywa mogła się odbyć dzięki podjęciu współpracy z Fundacją Nauka. To Lubię! i jej Akademią Superbohaterów.

Był to wyjątkowy czas podczas którego uczestnicy poznali ważnych dla świata polskich naukowców, których odkrycia i wynalazki wpłynęły na rozwój różnych dziedzin nauki i życia. Uczestnicy poznali m.in. wynalazcę kamizelki kuloodpornej, człowieka bez którego nie byłoby Facebooka, budowniczego najwyżej położonej na świecie kolei (do roku 2005), człowieka, który przewidział przyszłość, czy archeolożkę, która badała wymarłe gatunki zwierząt.

Kategorie:

Edukacja, Kultura, Wszystkie

Tagi: