Ogólnopolski Turniej Tańca O ZŁOTE JABŁKO na 700-lecie Warki – 6-7 listopada 2021

6-7 listopada 2021 Warka po raz kolejny stała się stolicą polskiego tańca! Stało się to za sprawą zorganizowanego przez założycieli Uczniowskiego Klubu Sportowego Emotion – Państwa Joanny i Jacka Stefańskich, III Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego „O Złote Jabłko” na 700-lecie Warki.

Turniej odbył się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Starosty Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka i Burmistrza Warki Dariusza Gizki. Partnerami wydarzenia byli: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Okręg Mazowiecki Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce oraz Dworek na Długiej w Warce. Impreza nie mogłaby się odbyć także bez wsparcia sponsorów: Bank Spółdzielczy w Jasieńcu, Trans-Med Dariusz Witkowski, Iglak Warka Sławomir Mirowski oraz Top Market Chynów.

Tym razem ponad 250 tancerzy z całej Polski rywalizowało przez 2 dni: w sobotę grupy rekreacyjne a także sportowe do klasy E włącznie, a w niedzielę kategorie z wyższymi klasami tanecznymi aż do najwyższej klasy mistrzowskiej krajowej A. W gali wieczornej licznie zgromadzona, żywiołowo reagująca publiczność mogła podziwiać prezentacje indywidualne w kategorii Open w stylu standardowym i latynoamerykańskim, w której wystąpiły czołowe polskie pary posiadające klasę mistrzowską międzynarodową S, a o wspaniałą, gorącą atmosferę zadbali prowadzący Arkadiusz Deierling a także wspaniała tancerka, znana m.in. z programu telewizyjnego Taniec z Gwiazdami – Anna Głogowska. W dekoracji laureatów wzięli udział: Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, Członek Zarządu Powiatu Grójeckiego Andrzej Zaręba oraz Zastępca Burmistrza Warki Teresa Knyzio. W trakcie dekoracji Państwo Joanna i Jacek Stefańscy i UKS Emotion zostali uhonorowani pamiątkowym medalem na 700-lecie Warki.

Autor filmu: Kuba Szydło