Obchody 76. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Warce – 1 września 2015

II Wojna Światowa to największy konflikt zbrojny w historii świata, trwający od 1 września 1939 roku do 2 września 1945 roku obejmujący zasięgiem działań prawie całą Europę, wschodnią i południowo – wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany.
W związku z tak podniosłym wydarzeniem, rocznicą wybuchu II wojny światowej Samorząd Miasta i Gminy Warka, 1 Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Związek Kombatantów RP i BWP 1 września 2015 roku zorganizowały obchody rocznicowe. O godzinie 14:00 w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. Po zakończeniu Mszy św. wszyscy udali się przed Pomnik Bohaterskich Lotników Polskich Walczących na Frontach II Wojny Światowej.
Program obchodów:
Hymn Państwowy
Wystąpienie Burmistrza Warki
Apel Pamięci
Salwa Honorowa
Złożenie kwiatów
Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Miejskiej Orkiestry „Moderato”.
Dalszy ciąg uroczystości odbył się w Centrum Sportu i Rekreacji, gdzie wręczone zostały dyplomy uznania ZKRPiBWP. Otwarta została również wystawa pt. „Wysiłek zbrojny Polski w II wojnie światowej” na którą zapraszają organizatorzy.