Zimowa Odmiana wareckiego rynku – 18 grudnia 2016

Doskonałą okazją na chwilę wytchnienia w przedświątecznej gonitwie był 18 grudnia, kiedy to warecki rynek przeszedł niesamowitą odmianę. Z minuty na minutę wyglądał coraz bardziej świątecznie i coraz bardziej jabłkowo… Świątecznie – to jasne! Przecież zbliża się Boże Narodzenie, ale dlaczego jabłkowo? Był to bowiem dzień rozpoczęcia projektu „Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji” realizowanego w ramach programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. „Jabłkowa Warka” to inicjatywa, która będzie razem z mieszkańcami Warki przez cały 2017 rok i dostarczy im wielu atrakcji, mnóstwa zaskoczeń i pozytywnych wrażeń.

18 grudnia na wareckim rynku zaszła prawdziwa zmiana.  Nazwa tego przedsięwzięcia jest zabawną grą słów, hasłem, które może być rozumiane na różne sposoby; jako bezpośrednie nawiązanie do świątecznej metamorfozy albo jako znane każdemu sadownikowi określenie oznaczające rodzaj jabłek dojrzewających najpóźniej.  Jabłka na wareckim rynku dojrzały w grudniu.

W ramach „Zimowej Odmiany” odbyło się wiele działań, a wśród nich: Świąteczny kiermasz, Ozdabianie Jabłkowych drzewek, degustacje Jabłkowych przysmaków, finał konkursu Najpiękniejsze szopki, konkurs na Szarlotkową Królową, Ognisko z pieczeniem jabłek, Warsztaty tworzenia świątecznych ozdób, wspólne Kolędowanie i  przekazanie Betlejemskiego Światełka.

Więcej na www.warka24.pl/zoarfp