III Przegląd Piosenki Seniorów w Warce – 12 września 2015

12 września w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce integrowali się seniorzy zaprzyjaźnieni z naszym lokalnym Klubem Złotego Wieku.
Stało się już to zwyczajem, że jesienna porą ma miejsce w Warce Przegląd Piosenki Seniora połączony z balem i świętem integracji. Tegoroczna inicjatywa przyciągnęła rzesze seniorów z okolicznych klubów: Półborzanki z Augustowa, Seniorzy Preferują Aktywność z Bończy, Pełnia Życia z Chynowa, Złota Jesień z Kozienic, z Michałowa Górnego, z Ostrołęki, Barwy Życia z Pionek, Kontrast z Pionek, Pogodna Jesień ze Zwolenia i z Grójca. Na uroczystość przybyli również zacni goście: pani Teresa Knyzio – z-ca Burmistrza Warki, pan Marian Górski –Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce. III Przegląd Piosenki Seniora – Warka 2015 – rozpoczęli gospodarze pod kierunkiem muzycznym Tadeusza Nogajskiego i wsparciem Andrzeja Krawczyka. Na wstępie wykonali oni piosenkę autorstwa Witolda Grzelewskiego pt. „WARKA”. Utwór ten tak ważny i sentymentalny dla warczan bowiem powstał po wojnie na gruzach miasta i jest swoistym hymnem miasta, wykonali wszyscy seniorzy którzy kolejno przyłączali się do śpiewu. Śpiewała cała sala. Kolejnymi utworami zaprezentowanymi przez warecki Klub Złotego Wieku były: „Powitanie Seniorów” , „Żegnaj Pamelo” i „Ore Ore”. Następnie swoje piosenki zaśpiewały grupy z Augustowa, Barwy Życia i Kontrast z Pionek oraz Pogodna Jesień ze Zwolenia.
Po pierwszej części uroczystości za udział w przeglądzie piosenki pamiątkowe dyplomy i upominki wręczała pani Teresa Knyzio i pan Marian Górski w asyście przewodniczącej wareckiego Klubu Janeczki Jakubowskiej.
Następnie około 200 osób czekała wspólna zabawa. Seniorzy bawili się świetnie, integrując się i snując plany na dalsze spotkania. Posiłki przygotowane przez profesjonalny zespół smakowały wybornie i dawały siłę do tańców na parkiecie.
Bo „ Wiek emerytalny po to jest nam dany, By realizować … niespełnione plany. Więc nie ma co patrzeć na swą kartę zdrowia ,Tylko łykać życie i się delektować…”
Zapraszamy Seniorów na spotkania KLUBU ZŁOTEGO WIEKU W WARCE w każdy czwartek o godz. 11 w Centrum Sportu i Rekreacji (sala imprez).