Muzyczny Dzień Kobiet w Warce – 8 marca 2016

Z okazji „Dnia Kobiet” 8 marca zorganizowany został w Warce niezwykły koncert. Na scenie w Centrum Sportu i Rekreacji wystąpiły gwiazdy polskiej sceny operowej i operetkowej prezentując licznie zgromadzonej widowni najpiękniejsze duety miłosne. Obok jednego z najbardziej znanych polskich tenorów Bogusława Morki – solisty Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie wystąpiłaIwona Kaczmarek – posiadaczka przepięknego sopranu liryczno-dramatycznego, śpiewająca w Teatrze Wielkim w Łodzi oraz Jan Zakrzewski – tenor współpracujący z Operą Krakowską i Warszawskim Teatrem Operowym. Solistom akompaniował zespół Allegro pod kierownictwem legendy polskiego akompaniamentu Andrzeja Płonczyńskiego. Koncert poprowadził Dariusz Sitterle.

Artyści zaprezentowali tego wieczoru w przeważającej mierze najpiękniejsze duety miłosne z wielu musicali, oper i operetek między innymi „Usta milczą” z „Wesołej wdówki”, „My way” Claude Francois,  czy „Daj mi siebie” z najpopularniejszego i najlepiej opłacanego musicalu „Upiór w operze”.

Zanim jednak na scenie pojawili się wspaniali muzycy, dyrektor jednego z organizatorów – Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzej Zaręba przywitał wszystkie przybyłe Panie i towarzyszących im, równie licznie, Panów. Wśród zaproszonych gości byli: Wiceburmistrz WarkiTeresa Knyzio, Radni Rady Miejskiej na czele z Wiceprzewodniczącą Zofią Pawelec oraz małżonka Burmistrza Warki Barbara Gizka. Burmistrz, ze względu na niewielką kontuzję sportową nie mógł osobiście złożyć życzeń Paniom w dniu ich święta. W jego imieniu zrobił to dyrektor „Dworku na Długiej” odczytując okolicznościowy list. Na zakończenie koncertu na wszystkie Panie czekała jeszcze jedna miła niespodzianka – żółty tulipan wręczany przez Panów wraz z najlepszymi życzeniami.

Organizatorzy koncertu – Burmistrz Miasta i Gminy Warka, Centrum Sportu i Rekreacji, Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. oraz Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli wyjątkowy wieczór 8 marca spędzić wspólnie z niezwykłą muzyką i niezwykłymi artystami.

Zobacz galerię zdjęć – kliknij tutaj.

Kategorie:

Kultura, Wszystkie

Tagi:

,