„dWorek z Piosenką” – Dariusz Rączka & Tadeusz Knyziak – 27 lutego 2016

27 lutego w dworkowej piwnicy odbył się kolejny koncert z cyklu „dWorek z Piosenką”. Tym razem zarówno gospodarzem jak i gwiazdą wieczoru był znany nam wszystkim Dariusz Rączka, który na ten wieczór zaprosił na scenę – Tadeusza Knyziaka.

Warczanin zaprezentował tego wieczoru łącznie 11 utworów, z których tylko jeden z nich opatrzony był w słowa Andrzeja Kubiaka, pozostałe były w całości autorskie. Koncert podzielony został na dwie części. W przerwie między nimi swoją twórczość zaprezentował Tadeusz Knyziak tworzący pod pseudonimem Coobus. Działacz Terra Poetica, Klubu Poszukiwaczy Słowa w Piasecznie i Stowarzyszenia Autorów Polskich ma na swoim koncie już kilka tomików, które łącznie składają się na około 700 wierszy.

Właśnie wtedy doszło do zapowiadanego przez nas „pojedynku” między Tadeuszem Knyziakiem, a Dariuszem Rączką.  Był to pojedynek na moskaliki – czyli krótkie rymowane i dowcipne wierszyki, którymi popisywali się artyści. Obydwaj wykazali się doskonałym poczuciem humoru i elokwencją co karze nam bezsprzecznie przyznać obydwu panom zasłużone pierwsze miejsce ex aequo.

Po długo wyczekiwanej bitwie Dariusz Rączka rozpoczął drugą część koncertu. Zebrana publiczność nie pozwoliła jednak skończyć tego wydarzenia planowo i zgodnie z prośbami doczekała się bisu. Koncert okazał się doskonalą ucztą słowno – muzyczną dla wszystkich zebranych tego wieczoru w Dworku na Długiej.