Wareck Liga Biegowa – I Grad Prix 6,3km – 23 marca 2014

23 marca odbyła się inauguracja Grand Prix Wareckiej Ligi Biegowej „Sprawdź Swoją Formę”. Był to pierwszy bieg z zaplanowanych 4 edycji. Trasa biegu wynosiła 6,3km pośród przepięknej scenerii lasów wareckich. Dzięki sprzyjającej pogodzie na starcie stanęło aż 55 zawodników, w tym 11 kobiet. Najlepszą zawodniczką okazała się najstarsza spośród pań Marta Mikołajczyk, która zajęła 17. miejsce w kategorii open z czasem 29min 33sek. W kategorii mężczyzn po bardzo zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajął Marcin Bielski z czasem 25min 02sek ustanawiając rekord trasy.

Celem zawodów było propagowanie biegów i zdrowego stylu życia. Na każdego z uczestników po skończonym biegu czekało ognisko z kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami, gorące i zimne napoje, lokalny produkt w postaci jabłek oraz świeżych soków przygotowanych z owoców pochodzących z pobliskich sadów. W ramach współpracy z klubem biegacza nauczyciele w-f z PSP 2 Warka zorganizowali uczniom klas 4-6 marszobieg terenowy na dystansie 6300m. Wystartowało 57 uczniów w kategorii chłopców zwyciężył Tomasz Deska, a w kategorii dziewcząt Kamila Woźniak.

Organizatorzy pragną podziękować Nadleśnictwu Dobieszyn za udostępnienie terenu, i pomoc w przygotowaniu ogniska i otoczenia. Wolontariuszom za pomoc w organizacji zawodów. Sponsorom bez których trudno byłoby zrealizować świetną zabawę i wszystkim za uczestnictwo w zawodach i sportowy duch walki. Pełne wyniki biegu oraz galeria zdjęć znajdują się na stronie www.warkabiega.pl