Turniej piłki nożnej dziewcząt w CESiR – 24 marca 2017

24 marca w hali sportowej rozegrano Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt CeSiR Warka 2017. Gospodynie turnieju drużyna CeSiR Warka zajęły I miejsce!
Sekcja piłki nożnej dziewcząt trenuje w CeSiR od września 2016 r. Na zajęcia przychodzą głównie dziewczęta z gimnazjum i szkół podstawowych. Po półrocznym treningu przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności zdobytych do tej pory na turnieju.
24 marca w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce został zorganizowany turniej piłkarski dla dziewcząt z roczników 2001 i młodszych. W turnieju wzięły udział cztery zespoły z Warki, Dębnowoli, Chynowa i Grabowa nad Pilicą. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, 2 x 10 minut.
W meczu otwarcia zmierzyły się gospodynie turnieju dziewczęta z Warki i Dębnowoli. Warecka drużyna choć pierwszy mecz zagrała niepewnie to sukcesywnie zdobywała gole i ostatecznie zwyciężyła 2:0. W drugim spotkaniu wyrównany pojedynek rozegrała drużyna z Grabowa i Chynowa, ale ze zwycięstwa cieszyły się piłkarki z Grabowa strzelając zwycięska bramkę rywalkom na 1:0. W kolejnym meczu Chynów wysoko ograł dziewczęta z Dębnowoli. Było 5:0. W następnym meczu Warka spotkała się z dobrze grającymi dziewczynami z Grabowa. Jednak od samego początku dziewczyny z Warki narzuciły swój styl gry i już w pierwszej połowie wyszły na prowadzeni 1:0. Następnie kontrolowały wynik nie dając szans przeciwniczką. Bardzo dobrze w obronie spisywała się Julia Zielińska która nie dopuszczała rywalki do oddania strzału. Ostatecznie Warka wygrała 1:0. W piątym meczu ambitne dziewczyny z Dębnowoli przegrały z dobrze predysponowaną tego dnia drużyną z Grabowa. Ale udało im się strzelić honorową bramkę co dało im wiele radości. Wynik meczu to 5:1. W ostatnim spotkaniu Warka zagrała z Chynowem. Mecz ten, decydował o pierwszym miejscu w turnieju. Drużyna z Warki musiała wygrać ten mecz, co nie było łatwo. Do ostatnich sekund meczu na tablicy widniał wynik 0:0. Dopiero 17 sekund przed końcowym gwizdkiem Ania Wroniewicz wykorzystała zamieszanie pod bramką i zdobyła upragniona bramkę dla Warki. Tym sposobem kompletem zwycięstw warczanki zajęły I miejsce w pierwszym swoim turnieju.
Na zakończenie zawodów wszystkim drużynom zostały wręczone pamiątkowe puchary dyplomy i piłki za udział w zawodach. Wyróżniono także najlepsze zawodniczki.
Oto klasyfikacja końcowa:
I miejsce – CeSiR Warka
II miejsce – PG Grabów nad Pilica
III miejsce – PG Chynów
IV miejsce – PG Dębnowola
Najlepsza Zawodniczka – Natalia Bojdzińska
Najlepsza Bramkarka – Agnieszka Brolewicz
Najskuteczniejsza Zawodniczka – Ania Wroniewicz
Wszystkie dziewczyny które chcą trenować piłkę nożną serdecznie zapraszamy na zajęcia w każdą środę o godz. 17:00 w hali CeSiR (lub Orlik). Informacje. Tel. 48 667 24 74.
Zdjęcia z turnieju dostępne w linku:
http://www.cesir.warka.pl/pad/galeria,art,302,najlepsze-pilkarki-z-warki