Sparing Legii Warszawa z Wisłą Płock na wareckiej Sielance – 24 czerwca 2017

Legia Warszawa wygrała 3-0 z Wisłą Płock w pierwszym przedsezonowym sparingu. Wszystkie bramki dla mistrzów Polski padły w drugiej połowie. Najpierw rzut karny pewnie wykorzystał Guilherme, chwilę później prowadzenie podwyższył Daniel Chima Chukwu, a rezutat ustalił Konrad Michalak. Mecz odbył się w Warce na Farmie Sielanka. Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji bramkowych. Najgroźniejsze akcje miała Wisła Płock, która dwukrotnie zmusiła Arkadiusza Malarza do wysiłku. Bramkarz Legii najpierw dobrze zachował się po uderzeniu Paula Paruulescu, a potem odbił próbę aktywnego Nicolasa Vareli. W Legii w 39. minucie szansę miał Rafał Makowski, lecz będąc w polu karnym trafił prosto w jednego z obrońców.
Kilka minut po zmianie stron sfaulowany w polu karnym Wisły został Thibault Moulin i sędzia zdecydowanie wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Guilherme i pewnym strzałem pokonał Seweryna Kiełpina. Chwilę potem prowadzenie podwyższył Daniel Chima Chukwu, dobijając próbę Konrada Michalaka, którą przed siebie odbił bramkarz Wisły. W 70. minucie ten sam piłkarz miał szansę na drugiego gola, ale tym razem golkiper rywali był bezbłędny. Niebawem byliśmy świadkami kolejnego trafienia. Konrad Michalak znalazł się w sytuacji sam na sam z Kiełpinem i pokonał go mocnym strzałem po ziemi.
Legia Warszawa 3-0 (0-0) Wisła Płock
1-0 Guilherme 52 (karny na Moulinie)
2-0 Chukwu 55 (dob. strzału Michalaka)
3-0 Michalak 79 (as. Guilherme)
Legia: 1. Arkadiusz Malarz – 43. Mateusz Żyro (46, 28. Łukasz Broź), 5. Maciej Dąbrowski (46, 4. Jakub Czerwiński), 44. Mateusz Wieteska (46, 25. Jakub Rzeźniczak), 23. Mateusz Hołownia (46, 14. Adam Hloušek) – 51. Tomasz Nawotka (46, 6. Guilherme), 11. Miłosz Szczepański (46, 15. Michał Kopczyński), 20. Rafał Makowski (46, 75. Thibault Moulin), 16. Michał Masłowski (46, 42. Mateusz Szwoch), 45. Robert Bartczak (46, 41. Konrad Michalak) – 77. Tin Matić (46, 27. Daniel Chima Chukwu).
Wisła: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk (46, 97. Dawid Kieplin), 5. Bartłomiej Sielewski, 25. Damian Byrtek, 11. Paul Pârvulescu (46, 17. Patryk Stępiński) – 23. Jakub Łukowski (46, 9. Dominik Kun), 6. Dominik Furman, 18. Piotr Wlazło, 10. Nico Varela (72, 19. Kamil Biliński), 15. Arkadiusz Reca – 19. Kamil Biliński (46, 21. Mateusz Piątkowski). żółta kartka: Sielewski.