Mecz piłki nożnej KS Warka vs Mazowsze Grójec 2:2 – 9 maja 2018

Jako pierwsi na prowadzenie w środowym meczu w Warce mogli wyjść piłkarze Mazowsza. Groźnie strzelał Daniel Złoch, a dobitkę Mikołaja Nojka zdołał odbić golkiper miejscowych.
Kilka minut później spóźniony za rywalem Mariusz Lisiecki próbował ratować sytuację wślizgiem, ale sędzia uznał, że przekroczył przepisy i podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Witan.
Mazowsze mogło odpowiedzieć błyskawicznie, ale po w dogodnej sytuacji minimalnie z futbolówką minął się Andrzej Rogoziński.
Grójczanie atakowali, stwarzali niezłe sytuacje bramkowe, ale z drugiego gola cieszyli się gospodarze. Padł on w dość kontrowersyjnych okolicznościach, bowiem za nim Bubiec wyszedł sam na sam faulowany był jeden z futbolistów Mazowsza.
Podopieczni Tomasza Sokołowskiego ruszyli do huraganów ataków na rywali od samego początku drugiej części meczu. Pozytywny skutek przyniosły zwłaszcza dwie zmiany przeprowadzone w przerwie, gdy na boisku zameldowali się Rafał Sobczak i Michał Czerepok. To właśnie pierwszy z nich zdobył bramkę na 2:1 z rzutu karnego po ręce w polu karnym (dośrodkowywał Jakub Derewicz).
Napastnik Mazowsza doprowadził też kilka minut później do wyrównania, wykorzystując sytuacje sam na sam z bramkarzem rywali.
Mazowsze dalej atakowało, Warka miała momentami problemy z przekroczeniem środkowej linii boiska.
Piłkę meczową miał na nodze w 86.minucie Michał Orłowski. Po świetnym dośrodkowaniu od Daniela Złocha trafił jednak tylko w poprzeczkę, i mecz zakończył się remisem 2:2.
Punkt wywalczony na trudnym terenie powinien cieszyć. Niestety, swoje mecze wygrały rezerwy Radomiaka oraz Proch Pionki, i odskoczyło punktowo drużynie trenera Sokołowskiego. Już w sobotę kolejny mecz. Na Laskową przyjedzie Zamłynie Radom.
KS Warka – Mazowsze Grójec 2:2 (2:0)
Gole: Witan (13.), Bubiec (30.) – Sobczak (49., 54.)
Skład Mazowsza: Erden – Derewicz, Gałka, Lisiecki, Wysocki, Rogoziński (46. Sobczak), Złoch, Nojek M., Zieliński (46. Czerepok), Orłowski, Grodzki (74. Gotlib)
autor: MazowszeGrojec.pl
Relacja obejmuje wybrane fragmenty II połowy meczu.