Grand Prix Warki 1 – 20 marca 2016

20 marca KS START Pułaski Warka zorganizował pierwszy w tym sezonie Warecki Piknik Biegowy, czyli kolejną część cyklu biegowego Grand Prix Warki. Impreza ta już na stałe zagościła w kalendarzu wareckiego sportu. Biegacze do pokonania mieli standardowe 7 km leśnymi ścieżkami, a w każdym z biegów
w cyklu do zdobycia punkty za uzyskane miejsca. W tym roku organizatorzy biegu przewidzieli dodatkowy, piąty bieg bonusowy, którego zasady zostaną ujęte osobnym regulaminem. Tym razem na linii startu przy wareckiej leśniczówce tuż za mostem, stawiło się blisko sześćdziesięcioro amatorów biegania. Frekwencja napawa optymizmem, tym bardziej że do biegania przekonuje się co raz więcej kobiet. Zwycięzcą pierwszego biegu z cyklu został Łukasz Woźniak  ze Strawczyna uzyskując czas 23:08. Drugi na mecie pojawił się Karol Grabda z  Radomia czas 26:08. Podium w kategorii Open uzupełnił pierwszy z warczan – Bartek Kuna uzyskując czas 27:01. Zatem udało się  poprawić rekord trasy, który poprzednio należał do trzeciego dzisiaj Bartka (wynosił 25:30).  Najszybszą kobietą była Jaśkowska Wioleta z czasem 31:35. Pozwoliło to na zajęcie 18. miejsca w kategorii Open. Drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła niezawodna Marta Mikołajczyk z Warki z czasem 32:59. Na najniższym stopniu podium znalazła się Edyta Pyza uzyskując czas 35:32.

Po biegu głównym odbył się 3 bieg z cyklu Grand Prix szkoły PSP 2 w Warce. Dystans krótszy ale również wymagający. Nie zabrakło pierwiastka zdrowej rywalizacji. Jak przystało na prawdziwe zawody również najmłodsi  poczuli smak dekoracji wskakując na podium. Dodatkowo dzięki nauczycielom z PSP 2 wszyscy młodzi biegacze zostali uhonorowani małym upominkiem po biegu. Impreza nie skończyła się wraz z wbiegnięciem na metę ostatniego zawodnika. W altance przy leśniczówce podczas trwania oraz po biegu, na wszystkich przybyłych czekał drobny poczęstunek. Pyszna zupka autorstwa www.zlote-runo.pl, jabłka z okolicznych sadów oraz własne wypieki znalazły uznanie wśród zawodników regenerujących swe siły. Biegacze z uśmiechami na twarzach dzieli się wrażeniami z trasy. Atmosfera była iście rodzinno-piknikowa. Nie na darmo tegoroczna edycja nosi nazwę Wareckiego Pikniku Biegowego. Należy podkreślić, że zawody organizowane przez KS START Pułaski Warka organizowane są z myślą o amatorach biegania z naszego regionu i nie ważny jest tutaj czas w jakim został pokonany dystans, a wspólne spędzenie czasu oraz radość z osiągnięcia zamierzonego celu.
KS START Pułaski Warka pragnie podziękować za wsparcie lokalnym sponsorom bez których organizacja  tego typu imprez była by niemożliwa. Są to:

 • KIFATO MK Regały sklepowe i magazynowe
  KRÓLIK Maszyny sadownicze
  M-print Marcin Łukasiewicz
  Hotelik Złote Runo
  Multiagencja Ubezpieczenia
  Gospodarstwo Sadownicze Napiórkowscy
  Fotograf Iwetta Majewska
  Nadleśnictwo Dobieszyn
  Obsługa medyczna IZI-Med. Białobrzegi

Mamy nadzieję, że cykl biegów w ramach Wareckiego Pikniku Biegowego przyciągnie jeszcze większą rzeszę biegaczy, zarówno tych początkujących jak i zaawansowanych. Pozwoli to na lepszą integrację społeczności biegaczy oraz sprawi, że aktywność fizyczna stanie się nieodłącznym elementem mieszkańców miasta i gminy Warka oraz powiatu grójeckiego.  A już teraz nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Państwa na kolejny bieg, który odbędzie się  12.06.2016.

 

Zdjęcia: Iwetta Majewska
Montaż: Tomasz Regulski
Muzyka: Survivor – Eye Of The Tiger