Warecki turniej szachowy w szkole podstawowej nr.1 – 12 maja 2018

5 warecki turniej szachowy już za nami. Zawody odbyły 12 maja w szkole podstawowej nr 1 w Warce. Na starcie stanęło 47 młodych szachistów z wielu zakątków powiatu grójeckiego. Najmłodszy uczestnik turnieju miał zaledwie 6 lat, najstarszy 18. Duży wpływ na atrakcyjność imprezy miała z pewnością mnogość różnych klasyfikacji i kategorii wiekowych, dzięki czemu do zdobycia było aż 20 nagród, w tym pucharów, medali i słodkich upominków dla najmłodszych adeptów królewskiej gry. Zdecydowana większość zawodników dziesiąte urodziny miała jeszcze przed sobą i dla wielu z nich był to pierwszy tak poważny turniej w życiu, w związku z tym zgromadzeni na sali gry rodzice i kibice byli świadkami wielu emocjonalnych reakcji, biorących górę zarówno w chwilach sukcesu jaki i porażki.
Po 7 rundach walki na „deskach” okazało się, że Mistrzem Warki został faworyt zawodów Maciej Szczygielski (nr 1 listy startowej, aktualny Mistrz Grójca) „zgubiwszy” jedynie połówkę punktu. Pierwszym Wicemistrzem z dorobkiem 6 oczek okazał się Michał Smętek, lider reprezentacji aktualnych mistrzów powiatu z PSP nr 2 w Grójcu. Drugim Wicemistrzem z 5,5 punktami został Mateusz Szcześniak, czołowy reprezentant PSP w Konarach. W poszczególnych klasyfikacjach zwyciężali: