Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny – 14 grudnia 2014

Wiele tygodni pracy, godziny spędzone na tworzeniu ozdób, stroików, szopek Bożonarodzeniowych, nauka świątecznych piosenek. Tak pokrótce wyglądały przygotowania do Wareckiego Charytatywnego Kiermaszu Świątecznego, który odbył się 14 grudnia w OSP w Warce w godz. 9.00 – 17.00.
Dziś wszystko było gotowe i na pierwszych gości czekała: wielka udekorowana sala ze stanowiskami dla instytucji, które oferowały swoje świąteczne wyroby oraz przygotowane przez dzieci Bożonarodzeniowe szopki, na które można było oddawać głosy i tym samym wybrać najpiękniejszą z nich (w godz. 9.00-14.00). Bożonarodzeniowy kiermasz to zawsze wielka sprawa, nie tylko dla organizatorów ale również dla dzieci. Będą one bowiem przy tej okazji mogły zagrać w planszową grę bożonarodzeniową (11.00 – 12.00), natomiast laureaci mini Warka Music Show przed szeroką publicznością zaprezentują swój talent wokalny wykonując polskie kolędy i pastorałki (12.00-14.00).
Ostatnim punktem programu o godz. 15:00 było wręczenie nagród w konkursie plastycznym na najpiękniejsza szopkę Bożonarodzeniową, jak również “Nagrodę Publiczności” dla autora szopki wybrali sami goście kiermaszu oraz internauci mogący głosować do północy w sobotę (www.warka24.pl).
Swoje wyroby zaprezentowały:
Przedszkole Samorządowe w Warce
PSP nr 1 w Warce
PSP nr 2 w Warce
PSP we Wrociszewie
PSP w Michałowie
Lokalny Fundusz Stypendialny
Szkolne Koło Wolontariatu przy Publicznym Gimnazjum w Warce
Świetlica w Laskach
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Świetlica Opiekuńczo Wychowawcza działająca przy CeSiR w Warce
Warsztaty Terapii Zajęciowej.