Uroczystości Wszystkich Świętych na wareckim starym cmentarzu – 1 listopada 2019

Uroczystość Wszystkich Świętych (łac. Sollemnitas Omnium Sanctorum) – w Kościele katolickim jest to uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie, obchodzona corocznie w dniu 1 listopada, treściowo połączona z następującym po niej obchodem liturgicznym Dnia Zadusznego. W doktrynie Kościoła katolickiego jest wyrazem wiary w obcowanie świętych i powszechne powołanie do świętości.
W dniach 1, 2 i 3 listopada (piątek, sobota i niedziela) w godzinach 8.00-16.00 na obydwu wareckich cmentarzach tradycyjnie zorganizowana zostanie już 8 kwesta, z której pozyskane środki przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem prac konserwatorsko – remontowych grobowca Antoniny Krasuskiej i Witusia Kamińskiego pochodzącego z początku XX w., znajdującego się w obrębie skarpy cmentarnej w środkowej jego części.
Dzięki działaniom Społecznego Komitetu i wsparciu ze strony społeczeństwa uratowanych zostało popadających w ruinę 18 pomników i płyt nagrobnych zacnych mieszkańców Warki i okolic.
Andrzej Gut – Przewodniczący Społecznego Komitetu im. ks. Marcelego Ciemniewskiego.
Więcej informacji na:

VIII Kwesta na wareckim Starym Cmentarzu


https://matkaboza-warka.pl/ogloszenia