Wielkopostny Wieczór Chwały „Śpiewaj przy Farnej” – 6 marca 2016

To nie był zwykły koncert – to był prawdziwy wieczór chwały! 6 marca w kościele farnym w Warce odbył się koncert wielkopostny z cyklu „Śpiewaj przy Farnej” zespołu Bartek Jaskot Trio.
Wydarzenie muzyczne okazało się niezwykłym, mistycznym przeżyciem dla każdego, kto zgodził się zostać po Mszy Świętej, aby wysłuchać tego co przygotował dla nich zespół. Oprócz prawdziwej uczty muzycznej dostaliśmy od artystów również niezwykłą lekcję pokory. Zespół rozstawił się zupełnie z boku ołtarza, tak że dla większości z obecnych w kościele był on prawie niewidoczny. Poprosił o wyciemnienie kościoła, aby w świetle pozostał tylko widoczny wszystkim krzyż, wokół którego skupione były pieśni przez nich prezentowane. Postawa naszych gości świadczy o wielkiej dojrzałości i świadomości tego co w ich życiu najważniejsze. Z pewnością mogą być oni wzorem dla każdego chrześcijanina!
Już dziś Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” wraz z parafią pw. Św. Mikołaja Biskupa w Warce zaprasza Państwa na kolejny koncert z cyklu „Śpiewaj przy Farnej”.