Teaser powstającego w Niwach Ostrołęckich filmu dokumentalnego „Gdzie leży Meksyk?”

Powstający właśnie film dokumentalny „Gdzie Leży Meksyk” opowiada historię starszego mężczyzny, mieszkańca wsi Niwy Ostrołęckie położonej kilka kilometrów od Warki, w dolinie rzeki Pilicy. Pan Sławomir Szlasa, przez okolicznych mieszkańców zwany „Meksykiem”, choć zewsząd jest otoczony przepiękną przyrodą woli żyć wśród zniszczonych przedmiotów, odpadków cywilizacji, które kolekcjonuje od wielu lat. W swoim królestwie znajduje się poza nawiasem nowoczesności. „Gdzie leży Meksyk?” to film o celowym izolowaniu się od rzeczywistości, której nie rozumiemy. O selektywnym doborze informacji, z których budujemy swoje bezpieczne kryjówki. Meksyk przez chorobę otacza się przedmiotami, dzięki którym jest samowystarczalny. Ale czy w życiu chodzi tylko o przetrwanie? Niezależność od nowoczesnego świata, który jest jedynym zagrożeniem, jest tym co daje mu poczucie szczęścia. „Abym zdrowy był”.

Projekt ten powstał z inicjatywy grupy młodych adeptek sztuki filmowej, miedzy innymi studentek szkół filmowych. Jest to produkcja niezależna, na którą środki są pozyskiwane zarówno od sponsorów, jak i poprzez portale crowdfundingowe. Do realizacji filmu w zaplanowanej formie potrzebne jest ok 6000zł. Projekt można wesprzeć dowolną kwotą, jednak nie mniejszą niż 5zł, a każdy z patronów otrzyma jedną z nagród – od uśmiechu twórczyń filmu, poprzez podziękowania w napisach końcowych, aż po możliwość wzięcia udziału w koncercie zorganizowanym na terenie „galerii” Meksyka, czy spędzenia dnia na planie filmowym.

Chcesz wesprzeć produkcję filmu, który prezentowany będzie na festiwalach filmów dokumentalnych w kraju i zagranicą? Wejdź na poniższą stronę i pomóż odkryć „Gdzie leży Meksyk?”: http://wspieramkulture.pl/projekt/1646-Gdzie-lezy-Meksyk-film-dokumentalny